O autorze słów kilka

Cześć.

Nazywam się Jakub Czaja i miło mi gościć Cię na mojej stronie. Na początku chciałbym się przedstawić i napisać o sobie kilka słów, tak abyś mogła/mógł mnie lepiej poznać. Zapraszam, do lektury 🙂

Początek

Moja przygoda ze światem masażu i fizjoterapii rozpoczęła się w 2010 r. od rozpoczęcia nauki na kierunku Technik Masażysta w lokalnej Policealnej Szkole Masażu. Już w szkole interesowałem się innymi metodami pracy z ciałem, aniżeli tylko masaż klasyczny. Szukałem swojej „orientacji terapeutycznej”, przechodząc po kolei przez metody relaksujące, autogenne, poprzez techniki chiropraktyczne, aż w końcu natrafiłem na pierwsze wzmianki o Integracji Strukturalnej i Idzie Rolf. To było to! Rozpocząłem dążenia do poznania metody, której twórczynią była Ida Rolf. Od tamtego czasu, czyli od zapoznania się z konceptem pracy jaki przedstawiała amerykańska terapeutka, aż do dzisiaj nic nie wywarło na mnie takiego wpływu terapeutycznego jak Rolfing…

„Młodszy brat” Rolfingu

Już w szkole postanowiłem, że podążę w tym kierunku rozwoju. Szukając alternatywy dla wymagającego finansowo szkolenia z metody Integracji Strukturalnej, napotkałem po raz pierwszy na wzmianki o metodzie Masażu Tkanek Głębokich Art’a Riggs’a. To było to! Praca na miękko, nauka zrozumienia powięzi, na którą totalny bum! przyszedł kilka lat później, nieschematyczne postrzeganie ciała ludzkiego. Postanowiłem kontynuować swoją drogę terapeutyczną właśnie w tym kierunku.

Szkolenia, artykuły i gabinet

Czas pomiędzy 2013 a 2017 rokiem był czasem intensywnej nauki na szkoleniach. Od 2015 roku rozpocząłem przygodę redakcyjną. Pisanie artykułów do internetowego serwisu serwis-masazysta.pl poszerzyło perspektywę na to jak szeroki jest świat pracy z ciałem. W tym samym roku otworzyłem Gabinet Masażu Reflekso – swój pierwszy gabinet stacjonarny w Mielcu, który prowadzę nieprzerwanie do dzisiaj.

Kończąc szereg szkoleń, mogłem w bezpieczny i skuteczny sposób pracować z pacjentami z najtrudniejszymi dolegliwościami.

 • Przygotowanie motoryczne w piłce nożnej – Gliwice (2017)
 • Konferencja Pracy z Ciałem – Kraków (2017)
 • Zaawansowany kurs masażu tkanek głębokich – „Strategie w pracy strukturalnej” – Kraków (2016)
 • II Międzynarodowy Kongres Medycyny Chińskiej ITCM DAO w Krakowie – Kraków (2016)
 • Terapia dysfunkcji powięziowych – Kraków (2016)
 • Masaż tkanek głębokich I°, II°- Kraków (2016)
 • Interdyscyplinarna konferencja Umysł i ciało – Mielec (2016)
 • XXI Warsztaty Refleksologii – Warszawa (2015)
 • I konferencja „Masaż w praktyce”- Wrocław (2015)
 • Refleksologia (akupresura) stóp I°,II° – Rzeszów (2014)
 • Diagnostyka różnicowa w pracy masażysty – Łódź (2014)
 • Kurs masażu klasycznego – Mielec (2013)
 • Kurs drenażu limfatycznego – Mielec (2013)

Działalność szkoleniowa

Mając za sobą 4 lata intensywnej nauki na kursach rozwijających, oraz tysiące przyjętych pacjentów w takich miastach jak Rzeszów, Mielec, Kraków, Warszawa – zebrałem bardzo solidne doświadczenie zawodowe. To zaowocowało współpracą szkoleniową z firmą Body-Relax, z którą współpracowałem od 2017 do 2019 roku.

Mając 26 lat rozpocząłem swoją przygodę z nauką masażystów i fizjoterapeutów. Przez pierwsze dwa lata kiedy prowadziłem szkolenia, miałem okazję zrealizować 13 szkoleń z metody Masaż Tkanek Głębokich w całej Polsce. Ten czas był również inspiracją do stworzenia własnego centrum, w którym mógłbym realizować wszystkie swoje pomysły szkoleniowe.

W tak zwanym między-czasie, między gabinetem, a prowadzeniem własnych szkoleń, ukończyłem również szereg kursów, które poprawiały mój własny warsztat pracy.

 • Miofrenuloplastyka dla terapeutów miofunkcjonalnych – Kraków (2023)
 • Planowanie i leczenie pacjenta we współpracy terapeuty manualnego i ortodonty – (2021)
 • Wprowadzenie do metody Integracji Strukturalnej Metodą dr Rolf – Łódź (2021)
 • Terapia zatok – Rzeszów (2020)
 • Terapia i diagnostyka stawów skroniowo-żuchwowych – Warszawa (2019)
 • Terapia wisceralna – Warszawa (2019)
 • Konferencja Psychosomatyka w praktyce fizjoterapeuty – Warszawa (2018)
 • Analiza ciała – Body reading – Rzeszów (2018)

Własne Centrum Szkoleniowe

W 2020 r. rozpoczęło swoją aktywność Centrum Szkoleniowe Reflekso, które do dzisiaj zrzesza ponad 2 tysiące masażystów i fizjoterapeutów z całej Polski. Szkolenia stacjonarne, szkolenia on-line, webinary i artykuły, darmowe forum dla wymiany doświadczeń. To właśnie udało się stworzyć przez ostatnie lata. Spełnienie marzenia, które rozwijało się w głowie 20-latka właśnie uległo materializacji 🙂

Aktualne plany

Na pewno chciałbym zadbać o Was moi kochani, czyli o osoby, które wspierają Centrum Szkoleniowe, Gabinet oraz śledzą artykuły i szkolenia stacjonarne oraz on-line. Bez Was nie było by mnie. Stworzenie platofrmy VOD, którą możecie znaleźć na tej stronie, z szeregiem szkoleń on-line to fajny projekt, który postaram się rozwijać. Mam nadzieję, że spotkamy się również na sali szkoleniowej, gdzie możecie mnie znaleźć ze szkoleniami „Masaż tkanek głębokich” oraz „Terapia stawu skroniowo-żuchwowego”. Zapraszam również do artykułów, które będę regularnie zamieszczał w sekcji „Blog„.

Raz jeszcze na koniec – dzięki, że jesteś i przybij piątkę 🙌🙌

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podobne wpisy

Dodaj komentarz