Wizyta w gabinecie

  • Na pierwsze spotkanie zabierz ze sobą: dokumentacje medyczną (wynik badania RTG, USG, rezonans itp.)
  • Jak się ubrać na sesję? W czasie sesji klient ubrany jest w bieliznę ( mogą to być również: kąpielówki mężczyźni, dwuczęściowy strój kąpielowy kobiety). Dobierz ubiór tak aby czuć się komfortowo.
  • Jak często powinny odbywać się sesje? Jest to sprawa indywidualna. Rekomendowana jest 1 sesja w tygodniu. Niektórzy wybierają 1 sesję na miesiąc, inni 2-3 w tygodniu.
  • Na czym polega aktywny udział klienta w sesji? Aktywacja klienta polega na wykonywaniu przez niego określonych ruchów, zwracanie uwagi na pewne obszary ciała i świadome oddychanie w czasie sesji.
  • Czym są techniki mięśniowo-powięziowe? Jest to rodzaj technik manualnych, których działanie jest nakierowane na układ powięziowy. W praktyce techniki te mają formę miejscowych ucisków, ruchów rozciągających i energetyzujących tkanki wykonywanych przy użyciu palców, dłoni, przedramion i łokci.

WYWIAD Dokładny i rzetelny wywiad jest u mnie podstawą planowania terapii. Podczas rozmowy zapoznaje się z pacjentem. Na podstawie otrzymanych informacji szukam możliwych zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu. Mają tutaj znaczenie nie tylko kwestie fizyczne – takie jak urazy lub kontuzje – lecz także kwestie psychiczne takie jak przewlekły stres lub traumy.

BADANIE Obejmuje techniki badania wizualnego, funkcjonalnego oraz palpacyjnego. Ocenię czy Twoje ciało znajduje się w harmonii strukturalnej jak i funkcjonalnej.  Sprawdzę jak reagujesz na proste odruchy i ćwiczenia. Przeprowadzę badanie palpacyjne, które ostatecznie pozwoli postawić trafną diagnozę.

DIAGNOZA Pozwoli nam na opracowanie skutecznego procesu leczenia. Diagnoza obejmuje ustalenie problemu, jego przyczyny oraz mechanizmu działania. Należy wiedzieć, że leczenie nakierowane na przyczynę dolegliwości będzie posiadać długofalowe efekty, skuteczność oraz sens.

TERAPIA Wykorzystuję indywidualnie dobrane, bezpieczne techniki manualne. Terapia nastawiona jest na usunięcie lub zahamowanie tworzącego się w ciele patologicznego wzorca. Opracowanie obszarów zablokowań i ograniczeń pozwala na odzyskanie sprawności i dobrego samopoczucia. W zakładce gabinet możesz sprawdzić stosowane przeze mnie techniki.