METODY, KTÓRE STOSUJĘ W PRACY

MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH

Masaż tkanek głębokich zwany też masażem głębokim opiera się na warstwowej pracy tkankowej, prowadzącej do uwolnienia (rozluźnienia) utrzymujących się nieprawidłowych napięć w ciele człowieka. Podstawowym celem tego masażu jest zmienianie struktury i ograniczeń ruchomości tkanek miękkich. Efektem tego masażu jest zmniejszenie bólu, przywrócenie lepszej postawy, większej giętkości i płynności ruchu. Jest to jedna z najbardziej efektywnych metod pracy z tkankami miękkimi.

TERAPIA PUNKTÓW SPUSTOWYCH

Terapia punktów spustowych jest techniką która wykorzystuje różne formy ucisku w różnych kierunkach we wrażliwych miejscach w tkance mięśniowej. Punkty spustowe powstają w skutek niedotlenienia pewnego obszaru tkanki mięśniowo-powięziowej. Celem terapii jest uwolnienie się od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych.

TERAPIA WISCERALNA

Terapia ta najprościej pisząc dotyczy poprawy funkcjonowania narządów wewnętrznych. Dzięki specjalistycznym technikom manualnym nakierowanym na poprawę elastyczności powięzi otaczającej narządy, wpływamy pośrednio na normalizację ciśnienia, poprawę ukrwienia, a co za tym idzie funkcjonowania narządów.

MANIPULACJE POWIĘZIOWE

Manipulacja powięzi jest metodą terapii manualnej o bardzo dużej skuteczności w zwalczaniu dolegliwości bólowych (a także innych objawów) układu ruchu. Metoda polega na manipulacji określonych punktów na ciele pacjenta, które pokrywają się z punktami: akupunkturowym, spustowymi, Cyriaxa oraz Meigne’a.

REFLEKSOLOGIA STÓP LUB TWARZY

Refleksologia to nauka o funkcjonowaniu refleksów (receptorów) oraz o sposobach leczenia organizmu poprzez zabieg refleksoterapii. Terapia w sposób holistyczny wspiera nasze ciało w procesach samoleczenia. Dzięki niej organizm reguluje wszystkie funkcje naszego ciała. Efekty terapeutyczne po serii zabiegów świadczą o bardzo dużym wpływie zabiegów refleksoterapii w leczeniu wielu współczesnych chorób cywilizacyjnych . Zachęcam do zaczerpnięcia informacji na ten temat - tutaj.

KINESIOTAPING

Kinesiotaping jest metodą terapeutyczną polegającą na aplikowaniu na ciało, w ściśle określony sposób, nierozciągliwej lub elastycznej taśmy w postaci wyciętych przez terapeutę plastrów. Naklejanie plastrów powoduje, że skóra jest delikatnie naciągana lub kurczy się, co jednocześnie zwiększa przestrzeń pomiędzy skórą właściwą a powięzią. Dzięki temu usprawnia się praca układu limfatycznego, lub uzyskujemy lepszą stabilizacje stawu.


Jeżeli zależy Ci na zdrowiu i dobrym samopoczuciu, to dobrze trafiłeś/aś. Podstawą skutecznej terapii i długofalowych efektów jest zrozumienie kilku zasadniczych pojęć i zasad. Można zaobserwować lepsze efekty terapeutyczne u osób które akceptują niżej opisany styl pracy.

  • Efekty terapii uzależnione są od chęci zmiany, systematyczności wizyt i plastyczności myślenia. Bez tych czynników terapia może być nieskuteczna.
  • Prawidłowe leczenie to przede wszystkim zmiana sposobu myślenia na temat: funkcjonowania naszego ciała w przestrzeni, nawyków ruchowych.
  • Nawet najlepszy terapeuta to maksymalnie 49% sukcesu. Siła tkwi w naszym ciele i to od Nas zależy 51% sukcesu. (większość).
  • Szanujmy swój wzajemny czas - rezerwacje można anulować 24h przed wizytą, w innym wypadku należy uregulować koszty wizyty.